Рамуляріоз
 Ramularia beticola

Ознаки хвороби зовні нагадують поразку церкоспорозом, але на відміну від нього плями спочатку брудно-зелені, потім сірувато-білі, округлі або неправильної форми, але в більшості випадків без облямівки; поступово розмір їх збільшується до 4-8 мм. Характерна ознака рамуляріоза: в суху погоду уражена тканина плям розтріскується, утворюючи дірочки в листовій пластинці, а в сиру - плями покриваються сріблясто-сірим або білим порошкоподібною нальотом. Хвороба більш поширена у господарствах західних і центральних областей України.
Під час вегетації патоген поширюється конідіями. Сприяють розвитку хвороби висока вологість повітря (95% і вище), помірно тепла погода (в межах 15-17°С), дефіцит сірки в грунті. Більш інтенсивно уражаються рослини в загущених посівах.
Джерело інфекції - уражені рештки (листя, черешки, околоплодники насінних клубочків), в яких зберігається грибниця патогена. Залежно від розвитку хвороби на листках недобір урожаю коренеплодів може скласти 10-20%.
Засоби захисту:

  • Дотримання сівозміни
  • Прийоми по збереженню вологи в грунті (глибока зяблева оранка, снігозатримання, передпосівна обробка грунту, розпушування, прополка бур'янів)
  • Внесення добрив (особливо калійних) і підживлення рослин добривами і мікроелементами після проріджування і перед змиканням рядків
  • Обприскування посівів: Імпакт К - 0,6-0,8 л/га, Імпакт - 0,25 л/га
  • Використання стійких сортів і гібридів

Переваги

Рекомендації до застосування


Реєстрація препарату (переглянути)