Фомоз
Phoma betae

Захворювання з'являється у другій половині вегетаційного періоду. На нижніх листках буряка з'являються округлі (3-5 мм в діаметрі) некротичні плями жовтого та світло-бурого кольору. Поступово вони розростаються, часто зливаються в більші утворення, а некротична тканина випадає з середини плям. Листя всихає. Пізніше на плямах з'являються дрібні чорні крапки - пікніди. На черешках листя, стеблах насінників, квітконосних пагонах з'являються некрози у вигляді бурих поздовжніх плям, на яких також утворюються пікніди. Гриб також вражає пелюстки квітки і інфікує клубочки насіння. Захворювання частіше розвивається на листках ослаблених іншим грибним або фізіологічним захворюванням. Збудник зимує на рослинних рештках у верхньому шарі грунту на глибині 5-15 см, а також в насінні і коренеплодах. Гриб також викликає ураження сходів буряків коренеїдом, суху гниль кореня і кагатну гниль.
Гриб добре розвивається при відносній вологості повітря 60-70%, температурі в межах 15-30оС (оптимальна - 25оС) і нейтральної кислотності грунту рН 7.
При сильному ураженні знижується врожайність коренеплодів на 29%; схожість насіння - на 39,7%; цукристість - на 1,17-1,58%; маса насіння - на 11,7-19,1%.
Захисні заходи:

  • Очищення полів від залишків врожаю з глибокої наступною зяблевої оранкою
  • Протруюєння насіння
  • Дотримання сівозміни
  • Оптимальні строки посіву
  • Обробка посівів: Імпакт - 0,25 л/га
  • Використання стійких сортів і гібридів

Переваги

Рекомендації до застосування


Реєстрація препарату (переглянути)