Церкоспороз
Cercospora beticola

Уражається головним чином листя рослин першого і другого року життя; на насінниках хвороба може розвиватися на черешках, стеблах і насіннєвих клубочках. На дорослих листках утворюються округлі світло-бурі плями 2-3 мм в діаметрі, з червонуватою або бурою облямівкою. На старих відмираючих листках плями дуже великі - 5-10 мм в діаметрі, а облямівка неясна, розпливчаста, світло-бурого кольору. На черешках і стеблах насіннєвого буряка утворюються довгасті, злегка вдавлені облямовані плями такого ж типу, як на листі. У вологу погоду в зоні плям на нижній і верхній стороні листа і на інших уражених органах з'являється бархатистий сірувато-білий наліт спороношення гриба. Зимує гриб у вигляді міцелію в рослинних рештках у верхньому шарі грунту. Крім усіх видів буряка хвороба вражає ще близько 40 видів інших рослин, що належать до 26 родів (люцерну, горох, сою, картоплю тощо, а з дикорослих - щириця, лободу, рожу, осот та ін.)
Розвивається в широких межах температури від 5 до 35оС (оптимальна - 19 - 30оС) і відносній вологості повітря вище 70%. Інкубаційний період в літні місяці триває 10-13 днів, восени - 30-40 днів.
Призводить до зниження врожайності коренеплодів більше ніж на 50%. Значно (від 3 до 7%) знижується цукристість. Все це призводить до недобору цукру з одиниці площі до 60-70%.
Засоби захисту:

  • Дотримання сівозміни
  • Прийоми по збереженню вологи в грунті (глибока зяблева оранка, снігозатримання, передпосівна обробка грунту, розпушування, прополка бур'янів)
  • Внесення добрив (особливо калійних) і підживлення рослин добривами і мікроелементами після проріджування та перед змиканням рядків
  • Обприскування посівів: Імпакт К - 0,6-0,8 л/га, Імпакт - 0,25 л/га
  • Використання стійких сортів і гібридів

Переваги

Рекомендації до застосування


Реєстрація препарату (переглянути)