Звичайна блішка
 Chaetocnema concinna

Довжина тіла 1,5-2,3 мм. Самці менші за самок. Тіло металево зеленого кольору, зверху з червонуватим або зеленим відливом. Жуки з'являються навесні в кінці березня-квітні при температурі 8-9°С і харчуються паренхімою листа. Розмноження починається при температурі повітря 19,5°С. Яйцекладка з першої декади червня до кінця липня. Яйця відкладаються зазвичай по 2-6 штук в грунт поруч з кормовою рослиною на глибину 3-5 см. Всього самка відкладає до 40 яєць. Найбільш привабливим для яйцекладки є Polygonum lapathifolium L. Яйце розвивається 11-13 днів. Личинки розвиваються в основному на коренях P. lapathifolium, на культурній гречці, коноплі, у меншій мірі на щавлі і ревені. Заляльковування відбувається в грунті. Перші жуки нового покоління з'являються в кінці літа, в середині вересня йдуть на зимівлю в дернину і в лісосмуги.
У травні-липні жуки тримаються на Rumex, Polygonum, Rheum. Навесні жуки залишаються на посівах буряків більше 2 тижнів. Коли сходи буряка досягають стадії 4-5 листків, жуки переселяються на гречані. На більшій частині ареалу дає одне покоління, в південних регіонах можливо два.
Шкодить імаго. Шкода найбільш помітна у посушливі роки. Жуки вигризають на листі численні дрібні ямки і наскрізні отвори. Листова пластинка при цьому підсихає і кришиться. Шкідливість жуків особливо посилюється в жарку суху погоду і часто призводить до масової загибелі сходів буряків.
ЕПШ: В період появи сходів цукрових буряків 3-5 жуків на 1 м2
Засоби захисту:
Посів буряка в гранично ранні строки
Внесення добрив для прискорення розвитку сходів і знищення бур'янів
Обробка насіння інсектицидними протруйниками
При високій чисельності шкідника необхідна обробка: Вантекс - 0,06-0,07 л/га, Данадим Стабільний - 0,5-1,0 л/га, Золон - 1,0-3,0 л/га, Фуфанон 1,0-2,5 л/га під час масового виходу жуків після зимівліПереваги

Рекомендації до застосування


Реєстрація препарату (переглянути)