Мідляк степовий
Blaps halophila

Довжина тіла 17-23 мм, жук чорний, матовий. Личинка жовта, до 35 мм, з темними кільцями на кожному сегменті. Останній членик черевця з загнутим вгору вістрям, з боків вістря по 8-14 шипиків. Личинки чорнотилок (несправжні дротяники) схожі на личинок коваликів (дротяників), але, на відміну від останніх, їх ноги неоднакового розміру (перша пара довша). Жуки нездатні літати. Зимують імаго і різновікові личинки. Розвиток яйця триває 10-12 днів, личинки - до 15 міс., Лялечки - близько 20 днів. Дорослі жуки живуть кілька років, самка за літо відкладає до 300 яєць, причому молоді самки в перше літо до розмноження не приступають.
Жуки зимують у грунті і рослинній підстилці. Жуки виходять на поверхню ранньою весною, при середній температурі повітря близько 6 ° C. Активні у ранкові та вечірні години, вдень ховаються в укриттях. На посівах харчуються переважно зів'ялими рослинами, наприклад підрізаними при механічній обробці міжрядь просапних культур. Потривожені, вони піднімають задній кінець тіла і виділяють смердючу рідину. Статева активність імаго проявляється при температурі від 12 ° C. Яйця відкладаються в пухкий грунт на невелику глибину (до 10 см). Період відкладання яєць сильно розтягнутий.
Сухолюбиві, вологих грунтів не виносять: яйця та личинки гинуть в умовах надмірного зволоження грунту; імаго уникають з'являтися на таких ділянках. Личинки харчуються насінням і підземними частинами рослин. На чисельність впливають погодно-кліматичні умови осені та весни (особливо негативний вплив роблять весняні відлиги в поєднанні з заморозками), агротехніка вирощування сільськогосподарських культур і зрошення.
Шкодять переважно личинки, пошкоджуючи восени або навесні висіяне насіння, проросле насіння пошкоджуються значно слабкіше. Руйнуються також підземні частини, стебло або дрібні корінці. Основні ушкоджувані культури: кукурудза, цукровий буряк, баштанні, соняшник, рицина, соя та ін просапні культури. Імаго об'їдають молоді сходи, пошкоджують бульби картоплі, макуха.
Заходи захисту:

  • Ранні строки сівби.
  • Зяблева оранка.
  • Обробка міжрядь
  • При чисельності личинок більше 5-10 особин на 1 м2 проводять протруювання насіння інсектицидами, а при чисельності жуків більше 2-3 на 1 м2 - обприскування сходів Вантекс - 0,06 - 0,07 л / га, Данадим Стабільний - 1,0 л / га

Переваги

Рекомендації до застосування


Реєстрація препарату (переглянути)