Озима совка
Agrotis segetum

Метелик бурого кольору з трьома більш темними плямами на передніх крилах-ниркоподібним, круглим і клиновидним з чорним облямівкою. Задні крила світлі. Довжина тіла 18-22 мм, розмах крил 34-45 мм. Тривалість життя 5-25 днів, максимальна - 40 днів (в залежності від температури).
Плодючість 400-1000 яєць (максимально до 2200). Яйця відкладаються по 1, рідше по 2-3 на рослинні залишки, грунт, нижню сторону листя бур'янів, прилеглих до землі або зібраних в прикореневі розетки. Тривалість розвитку яєць від 3 (при +29-30 ° C) до 24 діб (при +10-12 ° C). Яйце кулястої форми (0,5-0,6 мм в діаметрі). Для відкладання яєць самки мають потребу в харчуванні нектаром. Розвивається в двох поколіннях.
Гусениці розвиваються протягом 24-40 (іноді 90-100) днів, досягають в останньому 6 віці довжини 40-52 мм. Забарвлення гусениць до 5 віку зеленувато-сіре, потім темно-сіре блискуче (глянсове), по спині і бокам проходять темні смуги, черевна сторона світліша. Голова помаранчева з темними смугами на лобі. Гусениці заляльковуються в грунті на глибині 1-6 см (в «печерках»), зимують гусениці 5-6 віків в грунті на глибині 10-25 см, в південних районах можуть зимувати гусениці 3-4 віку.
Шкодять сходам гусениці, пошкоджуючи у поверхні грунту стеблинки молодих рослин або вгризаючись в стебло. Верхня частина таких рослин всихає і легко висмикується з пазухи нижніх листків. Рослини гинуть або утворюють пасинки. Гусениці старших віків підгризають стебло біля основи, а також бічні корені, що призводить до вилягання рослин.
Заходи боротьби:

  • Зяблева оранка.
  • Посів в оптимальні терміни.
  • Внесення грунтових інсектицидів.
  • Обробка: Данадім Стабільний - 1,0 л / га + Фуфанон - 1,5 л / га

Переваги

Рекомендації до застосування


Реєстрація препарату (переглянути)