Південний сірий довгоносик
Tanymecus dilaticollis


Довжина тіла 5.1-9.6 мм. Близько 90% перезимувавшіх жуків виходять на поверхню грунту навесні протягом 3 тижнів при середній температурі повітря близько 10 ° C. Літ імаго почінається в середині травня при температурі 29-34 ° C. Для дозрівання імаго необхідно додаткове харчування. Парування триває до середини червня. Яйця відкладаються в грунт зазвичай по одному, на глибину до 2 см. Всього самка відкладає до 150-350 яєць. При температурі 20 ° C ембріональний розвиток триває 10-12 днів. Личинка розвивається на коренях кукурудзи, соняшнику, озимої пшениці, вівса, ячменю і пирію на глибині 20-60 см. За 2-3 місяці розвитку личинка проходить 4 віки. Довжина личинки старшого віку 9.6 мм.
Після зимівлі жуки годуються спочатку на бур'янах та озимої пшениці, потім переходять на сходи вівса, ячменю, буряків, соняшнику та кукурудзи. Жуки найбільш небезпечні на ранніх стадіях розвитку сходів. Вони об'їдають краї листя і знищують конус наростання сходів. Для нормального розвитку личинок вологість грунту повинна бути не менше 10%.
Жуков поїдають птахи (граки, горобці, шпаки), а з хижих жуків - жужелиці Pterostichus sp. і жуки-карапузики Hister bipustulatus. Кукурудзу і соняшник необхідно чергувати з колосовими культурами. Харчування активізується при температурі вище 20 ° C.
Заходи захисту:

  • Сівозміна.
  • Сів в ранні терміни.
  • Знищення бур'янів.
  • Передпосівна обробка насіння інсектицидами.
  • При наявності 1 - 2 довгоносиків на 1 м2 - обприскування: Вантекс - 0,06 - 0,07 л / га, Данадим Стабільний - 1,0 л / га, Фуфанон - 1,2 л / га

Переваги

Рекомендації до застосування


Реєстрація препарату (переглянути)