Соняшникова вогнівка
Homoeosoma nebulella

Метелик у розмаху крил 18-27 мм, передні крила вузькі, сірі з 3-5 темними цятками посередині, задні ширші і світліші передніх, з темними жилками. Гусениця 9-18 мм в довжину, жовто-зелена з буро-червоними смугами, голова і щиток темно-коричневі. Літ метеликів починається під час цвітіння соняшнику.
Самки відкладають яйця в суцвіття складноцвітих рослин. Плодючість 100-300, макс. 400 яєць, яйця відкладаються поодинці або невеликими групами. Ембріональний розвиток триває 3-7 днів. Відродившися гусениці харчуються пилком і пелюстками квіток, починаючи з третього віку вгризаються в м'якоть суцвіть, де проробляють ходи в паренхімі, поїдають основи квіток і виїдають вміст сім'янок. Стадія гусениці триває 13-20 днів. По завершенні розвитку гусениця зазвичай спускається на землю, де на глибині декількох сантиметрів плете кокон, в якому заляльковується або перезимовує. Розвиток лялечки триває близько 17 днів.
Заходи боротьби:

  • Використання стійких панцирних сортів соняшнику, (всередині оболонки сім'янок знаходиться особливий твердий шар, який гусениці не в змозі прогризти).
  • Обробка: Вантекс - 0,06 - 0,07 л / га, Данадім Стабільний - 1,0 л / га, Фуфанон - 1,2 л / га

Переваги

Рекомендації до застосування


Реєстрація препарату (переглянути)